„Čáry, máry, černé zelí, z Berušek jsme přiletěli…“

Na úterý 30.4.2024 se děti z MŠ Berušky moc těšily. Proč? Protože ten den, se do školky nehrnuly děti, ale malí adepti na čarodějnice a čaroděje. Někteří dokonce s košťátky, nebo kouzelnými hůlkami.
Pak se všichni pode vedením zkušenějších čarodějnic první kategorie přesunuli na zahradu. Tady je čekal těžký úkol. Složit „čarodějnické zkoušky“ z létání na koštěti, vaření kouzelného nápoje a čarování. Všichni zvládli úkoly na jedničku. Za to je čekala odměna a výuční list. Společně si zatančili a pak se vydali na cestu městem zakončenou na radnici. Písničku „Čáry máry, černé zelí, z Berušek jsme přiletěli…“ si společně s malým „čarodějnickým potěrem“ zazpívali i zaměstnanci radnice a musíme říct, že jim to šlo báječně. Malí čarodějové pak vymetli vše špatné a s čarodějnickým pozdravem „FUJTAJBL VESPOLEK“ se spokojeně vraceli zpět do školky.
To byl ale zase jeden prima den 😊

Ivana Nohová