Deníček malých lyžařů – pondělí

Milé maminky a tatínkové,

Posíláme hlášení z prvního dne naší lyžařské školičky. A že máme co vyprávět. To bylo zážitků.
Cestou jsme se zastavili v Sedlci pro děti z místní školky a pak už hurá na Monínec. Tam na nás čekali instruktoři a instruktorky a společně s paní učitelkami nám pomohli rychle se zorientovat. Určitě nám hodně pomohlo páteční povídání s paní učitelkami o tom, co nás čeká, co máme zvládnout sami, ale také ujištění, že nám rády se vším pomohou nejen ony, ale i naši instruktoři. A tak, než bys řekl švec, stáli jsme připraveni v lyžákách, v reflexních vestičkách s naším jménem a s lyžemi v rukách, za což jsme si vysloužili od našich paní učitelek velkou pochvalu.
Pak už jsme se vrhli na svah. Nejprve jsme se rozcvičili při legrační rozcvičce a pak nás rozřadili do družstev. Na svahu u školičky zůstali začátečníci, kde trénovali správný postoj s dopomocí „brzdičky“, jízdu na pojízdném koberci… Modré družstvo si vyrazilo na pomu na hotelové sjezdovce a oranžové družstvo nejdříve procvičilo svoje dovednosti na hotelové sjezdovce, aby pak mohli svištět po velké sjezdovce zpět ke školičce. Všichni nás moc chválili.

Vaši malí lyžaři

PS: Na zítra nesmíme zapomenout na malý PODEPSANÝ batůžek, v něm POUZE usušené lyžařské rukavice( pítí nechám doma, protože ve školičce máme připravený teplý čaj) a dobrou náladu. Ráno je lepší přijít do školky již s nasazenou kuklou místo čepice ( nemusím jí hlídat 😊) Jo a už taky vím, že nejprve se obléká mikina a potom oteplováky s kšandami, kdyby se mi náhodou chtělo…. 🙂