Ekocentrum v MŠ- Rybář

Rybář, další téma našeho setkání s lektorem z  Ekocentra Čapí hnízdo.


Řeklo by se rybář, ryby – to my přeci dobře známe. Ale chyba lávky. Poutavé povídání pana lektora bylo plné nových zajímavostí nejen o práci rybáře, ale i o tom jak se loví rybník, co dělají ryby v zimě, která ryba má šupiny, jakou funkci mají ploutve, proč jsou ryby slizké, jak ryby dýchají, jaké mají kosti, jestli mají zuby….bylo toho opravdu hodně. Pak jsme si zahráli na rybáře, kteří hlídali, aby jim nevyskočil kapr z rybníka, na který se přeměnil padák na cvičení. To byla legrace. Povídali jsme si také o vývoji žáby, kterou jsme později museli „nakrmit“. Čekal na nás lov míčku do síťky, přechod „rybníku“ po kamenech a hod míčkem do velké žabí tlamy. Na závěr jsme si vyrobili „rybí“ čelenky.
Další setkání bude již v tomto školním roce poslední a my se na něj moc těšíme.

Iva Mudrová