Ekovláčkem na Konopiště

V pátek 6.10. se všechny děti a paní učitelky z „Berušek“ s nadšením a batůžky na zádech vydaly ekovláčkem do Konopiště.

Po příjezdu k zámku Konopiště se děti rozdělily na dvě skupiny. Jedna skupina se vydala do zámecké růžové zahrady pozorovat pomalu odkvétající květiny a krásné pávy s malými pavími mláďátky.
Mezitím se druhá skupina vydala do skleníku, kde na ně čekal pan průvodce. Ten jim představil jejich největší palmu, kvůli které museli již dvakrát nastavovat střechu skleníku. Dále se děti seznámily s nejrůznějšími kapradinami, orchidejemi, kaktusy a exotickými rostlinami. Také se podívaly na zlaté rybičky, které se proháněly v jezírku uprostřed jednoho ze skleníků. Nakonec jim pan průvodce představil pohádky, které se na zámku Konopiště a jeho okolí natáčely.  Poté se skupiny vyměnily a pak se ekovláčkem, který na nás čekal, vrátily zpět do školky.
Celé prosluněné dopoledne si děti i paní učitelky moc užily a panu průvodci děkujeme za krásnou prohlídku.

Jana Novotná