Jízda sv. Martina

„Z dálky slyšíš podkovičku, Martin jede na koníčku. To zas bude smích, až přiveze sníh.“
„Tak přijede nebo nepřijede letos ten Martin na bílém koni?“ To si celý týden špitaly děti z mateřinky u „Berušek“ a přitom vyráběly krásné koníky, meče, štíty a vločky, aby se na tento svátek dobře připravily a vyzdobily si školku a zahradu. A pak nastal pátek 10.11., a to už si říkaly, že určitě přijede, protože….. na zahradě se něco chystá.


„Měly jsme přinést jablíčko a mrkvičku, paní učitelky nám říkají, jak se máme chovat, když jsme v blízkosti koníčků……A pak opravdu. Poté, co jsme vyšly na zahradu a řekly kouzelnou básničku k nám přijížděl svatý Martin se svojí družinou. Po splnění všech úkolů, které si pro nás Martin připravil jsme si mohly sednout na Sněženku, paní Strakatou nebo na poníka Ferdu. Nikdo se nebál a Martin nás pak všechny odměnil podkovičkou.“

Paní učitelky a děti moc děkují teplýšovickému Pony klubu, majitelce paní Ireně Švecové, svatému Martinovi – Péťovi, Jiříkovi a Aničce za krásně prožité dopoledne.

Hana Bártová