Karneval- Z pohádky do pohádky

Rok se s rokem sešel a nastal čas karnevalu.
Děti si celý týden povídaly o masopustních tradicích, tvořily škrabošky, veselé klauny a malovaly obrázky na výzdobu celé školky, kterými v podvečer karnevalu všechny paní učitelky s velkým elánem ozdobily třídy i chodby.
Řekněte, kdo by neměl rád pohádky? Takže téma bylo jasné: „Z pohádky do pohádky.“ Ráno přicházely děti s rodiči a hned u vchodu dostaly natištěného průvodce pohádkovým světem. Byly v něm úkoly, které musely splnit pro získání plného počtu razítek. Pak už je vítaly paní učitelky v maskách trpaslíků v pohádce O Sněhurce. V jiné třídě čekali s úkoly Pejsek a Kočička. Vedle se objevila Perníková chaloupka s Jeníčkem a Mařenkou a nakonec i Tři medvědi se svou pohádkou. Po splnění úkolů se všechny masky roztančily a pokračovalo karnevalové veselí. Nechyběla ani tradiční tombola, ve které je výhra jistá. Moc děkujeme rodičům, kteří do tomboly přispěli drobnými dárky. Soutěž o nejlepší masku se nekonala, protože nejkrásnější byly všechny. Obdivovali jsme princezny, čarodějnice, vodníka, čertíka,… Proběhla však promenáda v maskách, při které každá masky sklidila zasloužený potlesk. Po přečtení vzkazů s pochvalami a díky od rodičů, bylo jasné, že se karneval vydařil.
Alena Hamarová