Maminkovské odpoledne

Na druhou květnovou neděli připadá svátek matek. I děti z MŠ Berušky se na tento svátek těšily a pečlivě chystaly. Celý týden jsme si o maminkách povídali, zpívali, kreslili, tvořili a připravovali pro ně velké překvapení – MAMINKOVSKÉ ODPOLEDNE.
V pátek odpoledne se školní zahrada proměnila na zážitkovou zahradu pro maminky. Děti „kouzelnou“ básničkou „začarovaly“ maminky na malé děti a ony se, pod dohledem svých ratolestí, vydaly na stezku zážitků. A tak „pekly“ bábovky z písku, zdolávaly kladinu a cestu s názvem – ruce x nohy, proměnily se v malířky, nechaly se hýčkat masáží, ……..nebo zavítaly třeba do fotokoutku. Ve školkové „kavárně“ připravovala paní ředitelka kávu, ke které měly možnost vybrat si z pestrého občerstvení.  Nechyběla ani diskotéka, při které pod taktovkou „dýdžejky Janičky“ tančili snad úplně všichni.
Než jsme se nadáli, byl čas se rozloučit. Poslední písnička, poslední taneček, poslední popovídání. Pak už maminky odcházely se svými dětmi, ruku v ruce, domů. Usmívaly se, a to je pro nás největší odměna.
Iva Mudrová