Představení školky

Vítáme vás v mateřské škole Berušky

Naše mateřská škola poskytuje vzdělávání pro děti od 3-6 ti let i pro děti handicapované díky odborné péči kvalifikovaných speciálních pedagogů.

HISTORIE ŠKOLKY 

Budova naší školy a škola samotná má dlouholetou historii. Je nejstarší mateřskou školou v Benešově.

CHARAKTER BUDOVY 

Budova mateřské školy je atypickou stavbou, byla mnohokrát velice nákladně renovována a upravována. Jednoposchoďová budova je dnes určena pro užívání mateřské školy a školní jídelny. Třídy jsou vybaveny novým moderním nábytkem, hračkami i rehabilitačními pomůckami. Budova dnes vyhovuje i těm nejpřísnějším, bezpečnostním a hygienickým parametrům Evropské unie. Škola je  bariérová, do prvního patra je přístup pouze pomocí schodiště, v přízemí se nachází jedna bezbarierová třída.
Za budovou školy se nachází velká zahrada se vzrostlými stromy. Od vozovky je oddělena protihlukovou a protiprachovou bariérou. Zahrada je využívána po celý rok.

ČLENĚNÍ BUDOVY

V současnosti je v přízemí budovy umístěna I. třída- Kuřátka, sociální zařízení pro potřeby této třídy a školní jídelny. Jsou zde šatny dětí, školní kuchyně, jídelna, kancelář účetní a vedoucí školní jídelny.

V prvním poschodí jsou tyto třídy: II. třída – Medvíďata, , III. třída- Berušky, IV. třída- Koťata a Myšky. Také sociální zařízení pro děti a zaměstnance mateřské školy, ředitelna a místnost pro potřeby logopedie.

KAPACITA ŠKOLY

Kapacita mateřské školy je 80 dětí.

POČTY DĚTÍ V JEDNOTLIVÝCH TŘÍDÁCH

Děti jsou zapsány do věkově smíšených tříd od 3 do 7 let, do kterých jsou integrovány děti se speciálně vzdělávacími potřebami.

Kapacita tříd
I.třída – Kuřátka 17 dětí
 II.třída – Medvíďata 22 dětí
III.třída – Berušky 18 dětí
IV.třída (A) – Koťátka 13 dětí
IV.třída (B) – Myšky 10 dětí