Podzimní výletování ekovláčkem

První říjnový den sice začal mrazivě, ale sluníčko na sebe nenechalo dlouho čekat. Děti z Berušek se nedaly odradit, teple se oblékly a vyrazily ekovláčkem do Konopiště.

Tam na nás čekalo překvapení. Díky hodnému tatínkovi ze třídy Medvídků, jsme se dostali do již zamčené Růžové zahrady. Po dobré svačině nás vzal i do skleníků, kde byla spousta roztodivných kytek a také rybičky v jezírku. Ukázal nám Korkový altán a pověděl, že ten pán, co bydlel na zámku se jmenoval Ferdinand d’Este a měl moc rád ovocné knedlíky.

Měli jsme štěstí a viděli i spoustu pávů, kteří se před námi nakrucovali a vůbec se nebáli. A než jsme se nadáli, byl čas na odjezd. Moc se nám na výletě líbilo a s písničkou na rtech jsme se vysmátí vraceli do školky. Doufáme, že brzy pojedeme znovu.

fotografie naleznete v aplikaci Naše MŠ