Povídám, povídám pohádku

Povídám, povídám pohádku

Kdo by neměl rád pohádky! Vždyť se v nich objevují zvířátka, kouzelné bytosti a plno dobrodružství.

A jeden takový pohádkový den prožily děti z mateřské školy Berušky s paní spisovatelkou Jaroslavou Pospíšilovou, autorkou knih pro děti. (Příběhy z lesa, Vrabčí příběhy, Myšky z Čeřenské hory….). Její knihu „Prázdniny pod Blaníkem“, která vypráví příběh dvou vrabčáků a želviček, děti už znaly z předčítání ve své školce, a tak si rády vyposlechly od autorky nové příběhy, která hrou na housle doplnila krásný zážitek.

A jaké to je být spisovatelkou? Děti vyzkoušely společně z daných slov vytvořit příběh. Fantazie pracovala na plné obrátky, a tak vzniklo krásné a zábavné vyprávění a hra se slovíčky. I vy si to můžete vyzkoušet. Chcete? Slova do příběhu jsou: bota, jablko, koleje, myška.

A teď babo raď!