Zamykání zahrádky

Přestože počasí posledních dnů je plné teplých slunečných paprsků, hromada spadaného listí a datum v kalendáři připomíná, že je na čase, připravit školní zahrádku k zimnímu odpočinku.


A tak se děti a p. učitelky pustily do práce. Společnými silami shrabaly listí, zazimovaly záhonky, roztřídily a uklidily hračky z pískovišť a vyzdobily okna podzimními truhlíky. Práce jim šla pěkně od ruky a pak už zbývalo jediné, zamknout zahrádku kouzelným klíčem.
Zamykám tě zahrádko, ale jenom nakrátko………ozývalo se na závěr od všech pískovišť, která zůstanou „zamčená“ až do jara. A hotovo. Pískoviště jsou zamknutá, ale naštěstí nám naše zahrádka nabízí spoustu možností trávit na ní i sychravé podzimní dny. A což až ji přikryje bílá sněhová peřina, to bude teprve „jízda“. Na naší zahrádce se totiž nenudíme v žádném ročním období.

Iva Mudrová