Ekocentrum v MŠ

31.10. jsme my předškoláci prožili příjemnou hodinku s výukovým programem „Evropa a Asie“, který pro nás připravilo ekocentrum Čapí hnízdo.

Po přivítání s čápi Tondou a Toničkou, jsme se posadili kolem velké mapy naší zeměkoule. Začalo povídání o zvířatech. Jako první byli medvědi, a to panda, která je černobílá, roztomilá, taky líná a pořád jí. Pak přišla na řadu liška. Nevěděli jsme, že také chytá myši. Prolézali jsme látkovým tunelem – jako když se vrací liška do nory s úlovkem – byla to prima zábava. Jelen, sob, los a muflon – to byla další zvířata, která nás zajímala. Zkusili jsme, jak se jeleni přetlačují parožím. Dvojice si dala míč mezi čela a musel překonat vzdálenost, aniž by jim míč spadl. Posledním zvířetem našeho povídání byl šupinatý luskoun, který je ohroženým druhem. Umí se stočit do klubíčka a pak vypadá legračně jako šiška. Nakonec jsme vyráběli. To máme rádi a moc se nám dařilo. Na papírový talíř jsme nalepili okaté černobílé pandy. Byli jsme pochválení a už se těšíme na další setkání za měsíc.

Alena Hamarová