Jízda sv. Martina

Přijede, nebo nepřijede? To byla celé páteční ráno nejčastější otázka dětí v MŠ Berušky. Celý týden děti vyráběly bílé koně, kovaly podkovy, pekly svatomartinské rohlíčky a pečlivě se připravovaly na příjezd svatého Martina. Některé chtěly, aby napadl sníh, ale v pořadí přání bylo na prvním místě vidět toho bílého koně.

Krásné bylo sledovat rozhovory rodičů a dětí, ve kterých se celý týden řešilo, proč mají na Svatomartinskou jízdu přinést jako vstupenku právě mrkev. Některá přání splnit neumíme, ale díky tomu, že v naší mateřské škole máme báječné rodiče, kteří nám rádi pomůžou rozzářit jiskřičky radosti v očích jejich a našich dětí, se nám podařilo to jejich velké přání splnit. Po chvilce napětí se otevřela brána a opravdu přijel Martin i se svojí družinou. Jen na malou chvilku děti zmlkly úžasem a pak začala obrovská radost. Plnění legračních úkolů, které byly připravené na celé školní zahradě, běželo jako po drátkách, aby se všichni rychle dostali do vytouženého cíle, kde na ně čekal Martin se svojí družinou. Všem bylo najednou jasné, proč byla vstupenka právě mrkev. Nikdo neřešil, že kůň nebyl úplně bílý a že to byl vlastně poník. Celé dopoledne se velmi vydařilo a do pozdního odpoledne se ve školce nemluvilo o ničem jiném.
Chci velmi poděkovat všem paním učitelkám, které profesionálně zvládly přípravu celé akce, ale hlavně celé rodině Švecových, bez kterých by k nám Martin na opravdickém koni letos nepřijel.

Miroslava Kheková
ředitelka školy