Návštěva zubní ordinace

Ve středu 17.1. a ve čtvrtek 18.1. se děti z MŠ Berušky vydaly se svými paní učitelkami do ordinace dentální hygienistky.
Slečny hygienistky je přivítaly vřelým úsměvem a ukázaly jim svoji ordinaci. Jak se máme o zoubky starat a proč je to důležité, si společně s dětmi povídaly již ve školce a nyní ukázaly dětem, co je čeká při návštěvě ordinace. Předvedly dětem vodní sprchu, odsávačku a pískování zoubků. Děti si za jejich pomoci mohly vyzkoušet odsát vodu z kelímku, prohlédnout zoubky plyšovému koníkovi Toníkovi a nakonec si všechny děti mohly vyzkoušet zubařské křeslo. Strach a obavy jsme nechali za dveřmi a v ordinaci vládl klid a dobrá nálada. Slečnám hygienistkám děkujeme za krásnou exkurzi a předvedení nástrojů k používání při dentální hygieně.

Jana Novotná