„První knihovnička“

Víte, jak to chodí v knihovně a jak se chovat ke knížkám? Naši předškoláci to šli zjistit do benešovské knihovny. Tam jim paní knihovnice ukázala, jak se v knihovně chovat a co si tam můžou půjčit. Věděli jste, že tam mají i skřítky? Třeba knižní skřítek Hašpršpula s kamarády Hapsolkou a Myšlínem. Ti knihám provádějí různé věci. Třeba je špatně poschovávají na polici nebo vymění písmenka.
Některé děti už v knihovně byly, ale pro spoustu z nich to bylo poprvé. S paní knihovnicí si zahrály hru na poznávání pohádkových postav a hledání správných dvojic a pak už byl čas na prozkoumávání knihovny. Každý si mohl najít nějakou knihu a v koutku na zemi si prohlížet s kamarády.
Brzy už půjdeme do školy, tak nám maminky a tatínkové zařiďte žlutou kartičku do knihovny, až se naučíme písmenka, půjčíme si knihu a budeme vám číst pohádky.

Růžena Havelková